27. dubna 2020


Letní sborová dílna na zámku

Již od roku 2008 probíha začátkem léta na Lomnici každoročně mezinárodní pěvecký workshop. V několika ateliérech pro sbory, menší pěvecká uskupení, sólové zpěváky, sbormistry a jednotlivce pod vedením špičkových lektorů mají muzikati možnost rozvíjet svůj talent. Výuka probíhá v zámeckých prostorách. Na nádvoří zámku jsou pořádané koncerty tohoto jedinečného hudebního festivalu.

Vzhledem na aktuální situaci v souvislosti s virem COVID-19 se 13. ročník dílny, plánovaný na začátek června 2020, nemůže realizovat. 

16. června 2019


Noc na zámku jinak

Děti ze Základní školy vedené v intencích Montessori pedagogiky z Pelhřimova, navštívili o víkendu v červnu 2019 Lomnický zámek. Přespat na zámku vyžadovalo dobrodružného ducha, jelikož zámecké prostory před přestavbou nejsou zdaleka tak pohodlné, jak se v pohádkách vypráví. A v neposlední řadě na Lomnici pobývá i Bílá paní, která se v minulosti pravidelně objevovala.

3. června 2019


Oslavy výročí 350 let od žehnání základního kamene kostela v Lomnici a znovužehnání zámecké kaple

V červnu 2019 slavila Lomnice slavnostní svatou mši u příležitosti 350 – letého výročí žehnání základního kamene kostela. Hlavní celebrant opat novoříšského kláštera, P. Marian Rudolf Kosík, O.Praem., následně požehnal zámeckou kapli. Během bohoslužby rozezvučel prostory kaple varhanní pozitiv z lomnické dílny A.Q. Attentus Qualitatis a zazneli hlaholy trubačů.

Zámek byl tento den poprvé po rekonstrukci prvního nádvoří otevřen pro všechny.